Dela sidan på sociala medier

Kontakta Halmstads kommun

Telefon

Öppettider för besökare

Besöksadress

035-13 70 00

Måndag-torsdag

Rådhuset, Kyrkogatan 5

 

Kl. 08.00 - 17.00

 

Telefontider

Fredag

Postadress

Måndag-torsdag

Kl. 08.00 - 16.00

301 05 Halmstad

Kl. 07.00 - 17.00

 

 

Fredag

 

E-post

Kl. 07.00 - 16.00

Se kartalänk till annan webbplatsdirekt@halmstad.se

Kontakta Halmstads kulturskola

För allmänna frågor om Kulturskolan, ring Halmstad direkt, telefon 035-13 70 00. Som elev eller vårdnadshavare kan du kontakta lärare och personal om du till exempel har frågor om din kurs eller ska sjukanmäla dig. Kontaktuppgifter till all personal finns lite längre ned på sidan..

Halmstads kulturskola ligger på Fiskaregatan 21 i Halmstad. Här hittar du en kartlänk.länk till annan webbplats 

Karta

Expeditionen på kulturskolan är öppen:

Måndag-torsdag 08.00-16.30
Fredag 08.00-15.15
Lunchstängt 12.00-12.30

Telefon: 076-130 27 24
Charin Svensson
charin.svensson@halmstad.se

Kulturskolans personal


Anders Hartelius
Piano
anders.hartelius@halmstad.se
072-743 31 27

Anders Måreby
Akustisk gitarr, el-gitarr
anders.mareby@halmstad.se
073-380 24 74

Anna Hjelm
Musiklärare - Flavors, föräldraledig HT-20
anna.hjelm@halmstad.se
073-306 11 04

AnnaKarin Bjärnklint
Kör, solosång och rytmik i grundskolan
anna-karin.bjarnklint@halmstad.se
072-743 24 23

Anna Stina Mühlhäuser
Suzukicello
anna-stina.muhlhauser@halmstad.se
072-240 74 28

Armend Hajra
Musiklärare - Flavors
armend.hajra@halmstad.se
073-202 21 67 

Bengt Albinsson
Cello, orkestrar/ensemble, körackompanjemang
bengt.albinsson@halmstad.se
072-743 23 74

Björn Kleiman
Violin och Viola, vikarie ht 2020
bjorn.kleiman@halmstad.se
079-304 79 74

Calle Ljungkvist
Akustisk gitarr.
carl-mikael.ljungkvist@halmstad.se
072-743 28 41

Cathrine Malmquist
Rytmik i grundskolan,kör och musik i särskolan.
cathrine.malmquist@halmstad.se
072-743 33 79

Charin Svensson
Administratör
charin.svensson@halmstad.se
076-130 27 24

Christin Markunger
Bild- och form,
christin.markunger@halmstad.se
072-743 24 21

Connie Roslund
Trombon, valthorn, baryton, tuba och ensemble. Vikarie lå 20/21
connie.roslund@halmstad.se
070-528 38 22

Dennis Lagerkvist
Instituionstekniker
dennis.lagerkvist@halmstad.se
070-227 69 68

Emil Brandqvist
Slagverk
emil.brandqvist@halmstad.se
072 743 35 41

Erik Josefsson
Saxofon, klarinett, ensemble. Vikarie ht 20.
erik.josefsson@halmstad.se
072-743 38 69

Eva Arulf
Oboe
eva.arulf@halmstad.se
070-433 18 30

Evangelia Gatzianou 
Dans: Barndans, Dansmix, Jazz/show och Street
evangelia.gatzianou@halmstad.se
072-987 16 33

Fredrik Johansson
Elbas, ensemble
fredrik.johansson@halmstad.se
072-743 23 65

Greger Hansson
Akustisk gitarr
greger.hansson@halmstad.se
072-712 05 34

Hana Richtrova
Bild- och form,
hana.richtrova@halmstad.se
072-743 26 58

Henrik Martén
Rektor
henrik.marten@halmstad.se
079-060 48 13

Håkan Widar
Dragspel, accordeon, dragspelsensemble
hakan.widar@halmstad.se
072-743 36 75

Ida Hallström Björnberg
Violin, suzukiviolin, orkester
ida.hallstrombjornberg@halmstad.se
073-303 50 90

Ing-Mari Ek
Solosång, kör
ing-mari.ek@halmstad.se
072-743 22 83

Janine Hardt
Rytmik
janine.hardt2@halmstad.se
072-171 26 32

Jenny Lagerström
Tvärflöjt och Funktionsinriktad musikterapi.
jenny.lagerstrom@halmstad.se
072-743 28 49

Johanna Lewis
Klarinett, saxofon, blåsmix, Symphonic Band
johanna.lewis@halmstad.se
070- 882 81 25

Jolanta Konopnicka Johansson
Piano
jolanta.konopnicka-johansson@halmstad.se
070-490 47 41

Karin Croné
Kontrabas, ensemble, rytmik
karin.crone@halmstad.se
072-743 27 10

Karin Kadefors
Bild och Form
karin.kadefors@halmstad.se
070-243 70 80

Lea Lööf Shinin
Piano
lea.loof@halmstad.se
073-202 22 24

Lena Lagerqvist
Dans: Barndans, dansmix, jazz/show, danslust
lena.lagerqvist@halmstad.se
070-339 49 79

Louise Landberg
Drama, teater
louise.landberg@halmstad.se

Malin Norling
Drama, teater
malin.norling@halmstad.se
073-303 51 66

Maria Holmstedt
Rytmik
maria.holmstedt@halmstad.se
072-742 89 53

Maria Lundin
Drama och teater, vikarie ht 2020
maria.lundin@halmstad.se
073-405 83 67

Maria Sandström Dongas
Dans: Barndans, dansmix, balett, jazz/show och dansensemblen
maria.dongas@halmstad.se
070-237 91 18

Marie Sättermon
Violin, viola
marie.sattermon@halmstad.se
072-743 26 38

Martin Marklund
Trombon, valthorn, baryton, tuba och ensemble
martin.marklund@halmstad.se
070-824 84 42

Mikael Johansson
Trumpet, kornett och ensemble.
mikael.johansson2@halmstad.se
072-743 34 06

Monica Schmidt Andersen
Blockflöjt
monica.schmidtandersen@halmstad.se
073-143 42 03

Niklas Johnson
Akustisk gitarr
niklas.johnson@halmstad.se
072-712 16 50

Pernilla Bjurström
Solosång, kör, rytmik
pernilla.bjurstrom@halmstad.se
072-712 05 27 

Per Nordell
Saxofon, klarinett. Föräldraledig ht 20.
per.nordell@halmstad.se
072-743 38 69

Peter Bengtsson
Piano
peter.bengtsson2@halmstad.se
072-743 37 82

Peter Fältskog
Slagverk
peter.faltskog@halmstad.se
072-743 28 27

Peter Skoog
Violin, suzukiviolin, ensemble
peter.skoog@halmstad.se
070-882 77 29

Sara Skoglund
Dans: Jazz/show, streetjazz, och dansensemblen. Rytmik
sara.skoglund@halmstad.se
076-133 12 91

Stefan Albrektsson
Elgitarr, ensemble, skrivkurslärare
stefan.albrektsson@halmstad.se
072-743 30 97

Thomas Petersson
Violin och Viola
thomas.petersson@halmstad.se
072-743 25 29

Ulrika Andersson​
Kulturkonsulent
ulrika.andersson@halmstad.se
070-215 11 10

Ulrika Årman
Violin, viola, suzuki, ensemble
ulrika.arman@halmstad.se
072-743 20 58

Venla Hinnemo
Piano, rytmik
venla.hinnemo@halmstad.se;
072-743 34 39

Åsa Lauer
Drama, teater
asa.lauer@halmstad.se
072-500 32 99