Kontakt­­­uppgifter

Har du frågor om skolan eller behöver komma i kontakt med personal, se kontaktuppgifter nedan.

För allmänna skolfrågor, kontakta kommunen.

Sjukanmälan

Getingeskolans fritidshem

Röd avdelning

073-231 54 55

Blå avdelning

073-231 54 60

Guld avdelning

079-062 16 83

Årskurs F–6

Klasser

F-klass, GE17A
Telefon 073-231 54 53
Mentor, Linda Sjöström
linda.sjostrom@halmstad.se

F-klass, GE17B
Telefon 072-083 89 74
Mentor, Tina Andersson
katarina.andersson@halmstad.se

Årskurs 1, GE16A
Telefon 073-745 52 32
Mentor, Emma Sundström
emma.sundstrom@halmstad.se

Årskurs 1, GE16B
Telefon 072-144 02 19
Mentor, Madeléne Silvandersson
madelene.silvandersson@halmstad.se

Årskurs 2, GE15A
Telefon 072-147 21 77
Mentor, Josefine Jakobsson
Josefine.jakobsson@halmstad.se

Årskurs 2, GE15B
Telefon 072-018 15 01
Mentor, Sandra Svanström
sandra.svanstrom@halmstad.se

Årskurs 3, GE14A
Telefon 070-766 08 80
Mentor, Kajsa Lindberg
kajsa.lindberg1@halmstad.se

Årskurs 3, GE14B
Telefon 076-517 23 75
Mentor, Caroline Bergström
caroline.bergstrom@halmstad.se

Årskurs 4, GE13A
Telefon 076-294 28 73
Mentor, Lova Rosberg (Max)
lova.rosberg@halmstad.se

Årskurs 4, GE13B
Telefon 073-559 98 82
Mentor, Andreas Pansell (Max)
andreas.pansell@halmstad.se

Årskurs 5, GE12A
Telefon 076-569 72 84
Mentor, Anton Wärn (Maia)
anton.warn@halmstad.se

Årskurs 5, GE12B
Telefon 073-143 26 42
Mentor, Mats Berntsson (Maia)
mats.berntsson@halmstad.se

Årskurs 6, GE11A
Telefon 072-085 39 27
Mentor, Emma Karlsson (Jonathan)
emma.karlsson5@halmstad.se

Årskurs 6, GE11B
Telefon 076-296 54 87
Mentor, Linn Friberg-Pedersen (Jonathan)
linn.friberg@halmstad.se

Årskurs 6, GE11C
Telefon 073-556 29 91
Mentor, Mentor Sebastian Hassel (Alexander)
sebastian.hassel@halmstad.se

Årskurs 6, GE11D
Telefon 073-559 34 20
Mentor, Per Sjöberg (Alexander)
per.sjoberg@halmstad.se

Årskurs 7–9

Lärarrum språk/praktisk–estetiska

Sofie Pålsson mentor 09B
sofie.palsson@halmstad.se

Carola Packendorff mentor 10D
carola.packendorf@halmstad.se

Erika Balogh mentor 10D
erika.balogh@halmstad.se

Kim Haraldsson speciallärare
kim.haraldsson@halmstad.se

Hanna Karlsson mentor 09A
hanna.karlsson@halmstad.se

Suzanne Challes-Brown mentor 08B
suzanne.challes-brown@halmstad.se

Magnus Krantz resurs
magnus.krantz@halmstad.se

Stefan Nilsson Trä/metall slöjd
stefan.nilsson@halmstad.se

Josefine Jakobsson mentor 09B
josefine.jakobsson@halmstad.se

072-143 17 87

Lärarrum svenska/praktisk–estetiska

Jonas Hildingsson mentor 09D
jonas.hildingsson@halmstad.se

Magnus Bryntorp mentor 08B
magnus.bryntorp@halmstad.se

Jonas Snäckmark mentor 10B
jonas.snackmark@halmstad.se

Alexandra Bengtsson mentor 08A
alexandra.bengtsson@halmstad.se

Madeleine Strömblad mentor 10C
madeleine.stromblad@halmstad.se

Gun Martinsson mentor 08D
gun.martinsson@halmstad.se

Sebastian Blickby mentor 08a
sebastian.blickby@halmstad.se

073-230 36 45

Lärarrum matematik/NO

Susanne Juhlén mentor 09A
susanne.juhlen@halmstad.se

Cecilia Wretborn mentor 09C
cecilia.wretborn@halmstad.se

Johan Karlsson mentor 10B
johan.karlsson@halmstad.se

Johanna Sönnerstedt mentor 10C
johanna.sonnerstedt@halmstad.se

Linda Falklid mentor 08C
linda.falklid@halmstad.se

Emma Agnell mentor 09C
emma.agnell@halmstad.se

Lulu Kurtesi vikariesamordnare
lulu.kurtesi@halmstad.se

072-084 39 36

Lärarrum Hemkunskap

Amanda Westin mentor 09D
amanda.westin@halmstad.se

Jenny Ahlgren mentor 08C
jenny.ahlgren@halmstad.se

073-230 89 54

Idrottslärare

Ander Dahl 10A
anders.dahl@halmstad.se

Jesper Unnevall 10A
jesper.unnevall@halmstad.se

073-745 63 89


Flex och SUND

Johan Ovik mentor 08D
johan.ovik@halmstad.se

Kim Haraldsson mentor 09C
kim.haraldsson@halmstad.se

Flex och SUND årskurs 4–6

076-696 75 76

Sund årskurs 7–9

Fredrik
073-850 88 21

Jessica
076-511 30 16


Anpassad grundskola

Anpassad grundskola årskurs 1–3

076-695 92 65

Anpassad grundskola årskurs 4–6

073-598 26 31

Anpassad grundskola årskurs 7–9

073-850 88 20

Guld avdelning

079-062 16 83

Elevkoordinatorer

Personal

Skolsköterska årskurs F–6

Jane Malmfeldt
073-850 88 04
jane.malmfeldt@halmstad.se

Skolkurator årskurs 7–9 och anpassad grundskola

Marcus Berlin
076-721 41 32
marcus.berlin@halmstad.se

Skolkurator årskurs F–6

Jan Onemark
079-067 67 44
jan.onemark@halmstad.se

Studie- och yrkesvägledare

Ulrika Landin
0723-94 67 76
ulrika.landin@halmstad.se

Specialpedagog årskurs F–3

Emma Lindkvist
073-557 09 75
emma.lindkvist2@halmstad.se

Specialpedagog årskurs 4–6

Catrin Nordström
070-813 78 68
catrin.nordstrom@halmstad.se

Specialpedagog årskurs 7–9 och anpassad grundskola

Lena Johnsson
073-303 92 78
lena.johnsson@halmstad.se

Socialpedagog, anpassad grundskola

Veronica Berggren
076-695 75 71
veronica.berggren@halmstad.se

Skoladministratör

Sandra Lindholm Svensson
073-589 74 25
sandra.lindholm@halmstad.se

Skolledning

Rektor årskurs 7–9

Sandra Tomin
sandra.tomin@halmstad.se

Rektor årskurs 4–6

Ann-Karin Bergkvist
ann-karin.bergkvist@halmstad.se

Rektor årskurs F–3, fritidshem

Anneli Lundberg
anneli.lundberg@halmstad.se

Rektor anpassad grundskola

Sandra Björkman
sandra.bjorkman@halmstad.se

Biträdande rektor anpassad grundskola

Matilda Bengtsson
matilda.bengtsson2@halmstad.se

Sociala medier

Getingeskolan F-5 på Facebook Länk till annan webbplats.

Hitta hit

Broavägen 27, 305 76 Getinge