Kontakt­­­uppgifter

Har du frågor om skolan eller behöver komma i kontakt med personal, se kontaktuppgifter nedan.

För allmänna skolfrågor, kontakta kommunen.

Sjukanmälan

Getingeskolans fritidshem

Röd avdelning

073-231 54 55

Blå avdelning

073-231 54 60

Guld avdelning

079-062 16 83

Årskurs F–6

Årskurs F–3


Årskurs 4–6

073-143 26 42

Årskurs 7–9

Lärarrum språk/praktisk–estetiska

Sofie Pålsson mentor 09B

Carola Packendorff mentor 07A

Erika Balogh mentor 07A

Kim Haraldsson mentor 07B

Hanna Karlsson mentor 09A

Barbara Pavlovic mentor 09C

Magnus Krantz resurs

Mariló Jiménez Bastida lärare i spanska

Stefan Nilsson mentor 07D

Josefine Jakobsson mentor 09B

072-143 17 87

Lärarrum svenska/praktisk–estetiska

Jonas Hildingsson mentor 09D

Magnus Bryntorp mentor 08B

Jonas Snäckmark mentor 07C

Alexandra Bengtsson mentor 08A

Camilla Ynner mentor 07C

Gun Martinsson mentor 08D

David Dahlgren mentor 08B

073-230 36 45

Lärarrum matematik/NO

Susanne Juhlén mentor 09A

Cecilia Wretborn mentor 09C

Johan Karlsson mentor 07B

Daniel Fredriksson mentor 07D

Sara Olsson mentor 08C

Nina Ellvén resurs

Lulu Kurtezi vikariesamordnare

072-084 39 36

Lärarrum Hemkunskap

Amanda Westin mentor 09D

Jenny Ahlgren mentor 08C

073-230 89 54

Flex och SUND

Flex och SUND årskurs 4–6

076-696 75 76

Flex årskurs 7–9

073-850 88 21

076-511 30 16

Grundsärskola

Grundsär årskurs 1–3

076-695 92 65

Grundsär årskurs 4–6

073-598 26 31

Grundsär årskurs 7–9

073-850 88 20

Elevkoordinatorer

Personal

Skolsköterska årskurs F–6

Jane Malmfeldt
073-850 88 04
jane.malmfeldt@halmstad.se

Skolsköterska årskurs 7-9 och särskola

Sanela Kandzic
070-245 88 92
sanela.kandzic@halmstad.se

Skolkurator

Madeleine Pettersson
076-607 65 28
madeleine.pettersson@halmstad.se

Jan Onemark
079-067 67 44
jan.onemark@halmstad.se

Studie- och yrkesvägledare

Ulrika Landin
0723-94 67 76
ulrika.landin@halmstad.se

Specialpedagog

Lena Johnsson
073-303 92 78
lena.johnsson@halmstad.se

Catrin Nordström
070-813 78 68
catrin.nordstrom@halmstad.se

Skoladministratör

Charlotta Ljungek
072-973 05 97
charlotta.ljungek@halmstad.se

Sandra Lindholm Svensson
073-589 74 25
sandra.lindholm@halmstad.se

Skolledning

Rektor årskurs 7–9

Sandra Tomin
sandra.tomin@halmstad.se

Rektor årskurs 4–6

Ann-Karin Bergkvist
ann-karin.bergkvist@halmstad.se

Rektor årskurs F–3, fritidshem, grundsärskolan

Sandra Björkman
sandra.bjorkman@halmstad.se

Sociala medier

Getingeskolan F-5 på Facebook Länk till annan webbplats.

Hitta hit

Broavägen 27, 305 76 Getinge