Kontakt­­­uppgifter

Har du frågor om skolan eller behöver komma i kontakt med personal, se kontaktuppgifter nedan.

För allmänna skolfrågor, kontakta kommunen.

Sjukanmälan

Getingeskolans fritidshem

Röd avdelning

073-231 54 55

Blå avdelning

073-231 54 60

Hus och enheter

Hus 1

073-230 36 45

Hus 2

073-230 36 38

Hus 3

073-230 36 46

Hus 4 (administration)

072-973 05 97

Klockhuset åk 5

073-143 26 42

Praktisk/estetiska

073-230 36 08

Hemkunskap

073-230 89 54

Resursenhet

076-696 75 76

Flexenhet

073-230 36 47

Personal

Skolsköterska årskurs 6–9

Karina Kröger
070-245 88 92
karina.kroger@halmstad.se

Skolsköterska årskurs F–3

(tisdagar & onsdagar)
Yvonne Pålsson
073-850 88 04
yvonne.palsson@halmstad.se

Skolkurator

Madeleine Pettersson
076-607 65 28
madeleine.pettersson@halmstad.se

Studie- och yrkesvägledare

Ulrika Landin
0723-94 67 76
ulrika.landin@halmstad.se

Skoladministratör

Charlotta Akgün Ljungek
072-973 05 97
charlotta.ljungek@halmstad.se

Skolledning

Rektor årskurs 7–9

Sandra Tomin
sandra.tomin@halmstad.se

Rektor årskurs 4–6, grundsärskolan

Ann-Karin Bergkvist
ann-karin.bergkvist@halmstad.se

Rektor årskurs F–3, fritidshem

Niclas Brag
niclas.brag@halmstad.se

Sociala medier

Getingeskolan F-5 på Facebooklänk till annan webbplats

Hitta hit

Broavägen 27, 305 76 Getinge