Kontakt­­­uppgifter

Har du frågor om skolan eller behöver komma i kontakt med personal, se kontaktuppgifter nedan.

För allmänna skolfrågor, kontakta kommunen.

Sjukanmälan

Getingeskolans fritidshem

Röd avdelning

073-231 54 55

Blå avdelning

073-231 54 60

Guld avdelning

079-062 16 83

Årskurs F–6

Årskurs F–3

073-231 54 53

Årskurs 4–6

073-143 26 42

Ämnen

Hemkunskap

073-230 89 54

Matte och NO

072-084 39 36

Svenska och SO (musik och slöjd)

073-230 36 45

Flex och SUND

Flex och SUND årskurs 4–6

076-696 75 76

Flex årskurs 7–9

076-511 30 16

Torbjörn resurs

076-695 75 71

Grundsärskola

Grundsär årskurs 1–3

076-695 92 65

Grundsär årskurs 4–6

073-598 26 31

Grundsär årskurs 7–9

073-850 88 20

Elevkoordinatorer

Personal

Skolsköterska årskurs F–3

073-850 88 04

Skolsköterska årskurs 6–9

070-245 88 92

Skolkurator

Madeleine Pettersson
076-607 65 28
madeleine.pettersson@halmstad.se

Studie- och yrkesvägledare

Ulrika Landin
0723-94 67 76
ulrika.landin@halmstad.se

Specialpedagog

Ulrika Kjellberg
ulrika.kjellberg@halmstad.se

Skoladministratör

Charlotta Ljungek
072-973 05 97
charlotta.ljungek@halmstad.se

Sandra Lindholm Svensson
sandra.lindholm@halmstad.se

Skolledning

Rektor årskurs 7–9

Sandra Tomin
sandra.tomin@halmstad.se

Rektor årskurs 4–6

Ann-Karin Bergkvist
ann-karin.bergkvist@halmstad.se

Rektor årskurs F–3, fritidshem

Niclas Brag
niclas.brag@halmstad.se

Rektor grundsärskolan

Sandra Björkman
sandra.bjorkman@halmstad.se

Sociala medier

Getingeskolan F-5 på Facebook Länk till annan webbplats.

Hitta hit

Broavägen 27, 305 76 Getinge