Kontakt­­­uppgifter

Har du frågor om skolan eller behöver komma i kontakt med personal, se kontaktuppgifter nedan.

För allmänna skolfrågor, kontakta kommunen.

Sjukanmälan

Fritidshem

Stjärnans fritidshem, F–klass

0722-44 54 71

Solens fritidshem, årskurs 1

0722-43 99 94

Smaragdens fritidshem, årskurs 2

0720-84 75 41

Safirens fritidshem, årskurs 3–6

0727-43 68 95

Personal

Skoladministratör

Eva Berg
eva.berg@halmstad.se

Skolsköterska F–3

Andrea Sendlak
andrea.sendlak@halmstad.se

Skolsköterska 4–9

Leonita Selimi
leonita.selimi@halmstad.se

Studie- och
yrkesvägledare

Johan Wennerström
0706-11 88 64
johan.wennerstrom@halmstad.se

Kurator

Malin De Marinis
0702-83 58 04
malin.de.marinis@halmstad.se

Köket

076-610 74 73

Skolledning

Rektor F–3 och fritids

Catharina Hjelte
catharina.hjelte@halmstad.se

Rektor 4–6

Linda Svensson
linda.e.svensson@halmstad.se

Rektor 7–9

Catharina Hjelte
catharina.hjelte@halmstad.se

Hitta hit

Laxviksvägen 30, 302 65 Halmstad