Kontakt­­­uppgifter

Har du frågor om skolan eller behöver komma i kontakt med personal, se kontaktuppgifter nedan.

För allmänna skolfrågor, kontakta kommunen.

Sjukanmälan

Fritidshem

Stjärnans fritidshem

0722-44 54 71

Solens fritidshem

0722-43 99 94

Personal

Personalrum

035-13 88 68

Skoladministratör

Karin Nordenfelt
karin.nordenfelt@halmstad.se
0738-50 87 75

Skolsköterska F–3

Andrea Sendlak
andrea.sendlak@halmstad.se

Skolsköterska 4–9

Jessica Gillrup
jessica.gillrup@halmstad.se

Skolkurator

Marianne Eliasson
marianne.eliasson@halmstad.se

Studie- och
yrkesvägledare

Johan Wennerström
0706-11 88 64
johan.wennerstrom@halmstad.se

Köket

076-610 74 73

Skolledning

Rektor 4–6

Linda Svensson
linda.e.svensson@halmstad.se

Rektor 7–9

Linn Lenestrand
linn.lenestrand@halmstad.se

Rektor F–3 och fritids

Catharina Hjelte
catharina.hjelte@halmstad.se

Hitta hit

Laxviksvägen 30, 302 65 Halmstad