Kontakt­­­uppgifter

Har du frågor om skolan eller behöver komma i kontakt med personal, se kontaktuppgifter nedan.

För allmänna skolfrågor, kontakta kommunen.

Sjukanmälan

Fritidshem

Regnbågen

072-084 35 55

Personal

Skoladministratör

Cecilia Bjers Nåvall
070-203 61 15

Skolköket

076-611 02 74

Skolsköterska

Ann-Margreth Nielsen
070-271 36 23

Carina Wikås
072-084 38 06

Skolkurator

Arbnora Robeli
arbnora.robeli@halmstad.se

Nebojsa Petrovic
072-147 91 48
nebojsa.petrovic@halmstad.se

Studie- och yrkesvägledare

Desiree Larsson Dahlberg
desiree.larsson.dahlberg@halmstad.se

Skolledning

Rektor årskurs 46 och fritidshem

Simon Brekell
simon.brekell@halmstad.se

Catarina Silversten, biträdande rektor
catarina.silversten@halmstad.se

Rektor årskurs 7–9

Monika Karlsson
monika.karlsson@halmstad.se

Bo Wahlin, biträdande rektor
bo.wahlin@halmstad.se

Hitta hit

Carl Kuylenstjernas väg 1, 302 52 Halmstad