Kontakt­­­uppgifter

Har du frågor om skolan eller behöver komma i kontakt med personal, se kontaktuppgifter nedan.

För allmänna skolfrågor, kontakta kommunen.

Sjukanmälan

Fritidshem

Personal

Skolsköterskor

Katarina Bragd Johansson, F-klass-årskurs 4
katarina.bragdjohansson@halmstad.se

Pernilla Vejsholt, årskurs 5-9
pernilla.vejsholt@halmstad.se

Skolkuratorer

Hedvig Essunger, F-klass-årskurs 3
hedvig.essunger@halmstad.se

Vesna Bjelobrk, årskurs 7-9
vesna.bjelobrk@halmstad.se

Studie- och yrkesvägledare

Madeleine Brown
madeleine.brown@halmstad.se

Skolledning

Rektor lågstadie, fritidshem, förskoleklass

Camilla Lithander
camilla.lithander@halmstad.se

Rektor mellanstadiet

Dick Hero
dick.hero@halmstad.se

Rektor högstadiet

Magnus Ljungdahl
magnus.ljungdahl@halmstad.se

Biträdande rektor fritidshem

Anna Johnsson
anna.johnson@halmstad.se

Hitta hit

Karl Ifvarssons gata 25, 302 47 Halmstad