Kontakt­­­uppgifter

Har du frågor om skolan eller behöver komma i kontakt med personal, se kontaktuppgifter nedan.

För allmänna skolfrågor, kontakta kommunen.

Sjukanmälan

Fritidshem

Personal

Skolsköterskor

Katarina Bragd Johansson
katarina.bragdjohansson@halmstad.se

Pernilla Vejsholt
pernilla.vejsholt@halmstad.se

Skolkuratorer

Vesna Bjelobrk
vesna.bjelobrk@halmstad.se

Hedvig Essunger
hedvig.essunger@halmstad.se

Studie- och yrkesvägledare

Madeleine Brown
0722-39 60 42
madeleine.brown@halmstad.se

Skolledning

Rektor lågstadie, fritidshem, förskoleklass

Camilla Lithander
camilla.lithander@halmstad.se

Rektor mellanstadiet

Dick Hero
dick.hero@halmstad.se

Rektor högstadiet

Patrik Isaksson
patrik.isaksson2@halmstad.se

Hitta hit

Karl Ifvarssons gata 25, 302 47 Halmstad