Kontakt­­­uppgifter

Har du frågor om skolan eller behöver komma i kontakt med personal, se kontaktuppgifter nedan.

För allmänna skolfrågor, kontakta kommunen.

Sjukanmälan

Fritidshem

Lilla fritids (förskoleklass)

072-983 74 14

Fyren årskurs 1

073-851 09 01

Ekan årskurs 2

072-983 74 10

Jollen årskurs 3–5

073-851 09 09

Röda Havet (sund)

072-983 73 99

Personal

Skoladministratör

Velmira Alagic
0732-01 73 64
velmira.alagic@halmstad.se

Skolsköterska årskurs F–1

Anna-Karin Svensson
076-695 88 93
anna-karin.svensson1@halmstad.se

Skolsköterska årskurs 2–5

Maria Bransell
076-496 07 60
maria.bransell@halmstad.se

Skolkurator

Karin Uneram
0706-11 72 04
karin.uneram@halmstad.se

Skolledning

Rektor förskoleklass, årskurs 1-3

Charlotta Karlsson
charlotta.karlsson@halmstad.se

Rektor årskurs 4-5

Ralf Lind
ralf.lind@halmstad.se

Biträdande rektor fritidshem

Lotta Edvardsson Svensk
lotta.svensk@halmstad.se

Sociala medier

Andersbergsskolan i Halmstad på Facebook Länk till annan webbplats.

Hitta hit

Skolgången 1, 302 55 Halmstad