Kontakt­­­uppgifter

Har du frågor om skolan eller behöver komma i kontakt med personal, se kontaktuppgifter nedan.

För allmänna skolfrågor, kontakta kommunen.

Sjukanmälan

Fritidshem

Ring Junibacken om du behöver nå fritidsavdelningarna klockan 06.30–07.00

Junibacken

0729-63 78 16

Körsbärsdalen

0729-63 86 69

Lönneberga

0709-13 64 72

Villa Villekulla

0708-41 67 08

Personal

Skoladministratör

Monica B Andersson
monica.b.andersson@halmstad.se

Skolvärd årskurs 6–9

Lena Rydén
0702-71 96 58
lena.ryden@halmstad.se

Jennifer Wennerholm
0790-62 57 73
jennifer.wennerholm@halmstad.se

Skolsköterska årskurs F–5

Camilla Carlwe
camilla.carlwe@halmstad.se

Skolsköterska årskurs 6, paviljong

Helena Wiberg, årskurs 6, paviljong
helena.wiberg@halmstad.se
079-065 64 92

Skolsköterska årskurs 7–9

Annica Larsson, årskurs 7–9
0706-33 51 68
annica.larsson@halmstad.se 

Kurator årskurs F–5

Agneta Magnusson
agneta.magnusson@halmstad.se

Kurator årskurs 6–9

Malin Krantz, arbetar onsdagar
malin.krantz@halmstad.se

Arbnora Alija, arbetar torsdagar och fredagar
arbnora.alija@halmstad.se

Specialpedagog årskurs F–3

Lena Magnusson
0734-07 23 33
lena.a.magnusson@halmstad.se

Specialpedagog årskurs 4–5

Anne-Li Hedberg
0732-34 71 50
anne-li.hedberg@halmstad.se

Studie- och
yrkesvägledare årskurs 6–9

Jennifer Evald
0723-85 17 81
jennifer.evald@halmstad.se

Skolledning

Rektor F–5

Elisabeth Lundgren
elisabeth.lundgren2@halmstad.se

Enhetschef fritidshemmen

Jessica Engdahl
jessica.engdahl@halmstad.se

Rektor 6–9

Joakim Strand
joakim.strand@halmstad.se

Rektor 6–9

Gisela Berg Rudolfsson
gisela.berg.rudolfsson@halmstad.se

Hitta hit

Årskurs F–5: Gamla Tylösandsvägen 99–100, 302 41 Halmstad
Årskurs 6–9: Knut Peters väg 21, 302 92 Halmstad