Kontakt­­­uppgifter

Har du frågor om skolan eller behöver komma i kontakt med personal, se kontaktuppgifter nedan.

För allmänna skolfrågor, kontakta kommunen.

Sjukanmälan

Fritidshem

Ring Junibacken om du behöver nå fritidsavdelningarna klockan 06.30–07.00

Junibacken

0729-63 78 16

Körsbärsdalen

0729-63 86 69

Lönneberga

0709-13 64 72

Villa Villekulla

0708-41 67 08

Personal

Skoladministratör årskurs 6–9

Monica B Andersson
monica.b.andersson@halmstad.se

Skoladministratör årskurs F–5

Ann-Helen Långsjö
ann-helen.langsjo@halmstad.se

Skolvärd årskurs 6–9

Jennifer Wennerholm
0702-71 96 58
jennifer.wennerholm@halmstad.se

Skolsköterska årskurs F–5

Camilla Carlwe
camilla.carlwe@halmstad.se

Skolsköterska årskurs 6, paviljong

Helena Wiberg, årskurs 6, paviljong
helena.wiberg@halmstad.se
079-065 64 92

Skolsköterska årskurs 7–9

Annica Larsson, årskurs 7–9
070-633 51 68
annica.larsson@halmstad.se 

Kurator årskurs F–5

Ida Westin
ida.westin@halmstad.se

Kurator årskurs 6–9

Tina Bergenholtz
070-556 77 55
tina.bergenholtz@halmstad.se

Specialpedagog årskurs F–5

Lena Magnusson
0734-07 23 33
lena.a.magnusson@halmstad.se

Helen Pehrsson
070-772 64 47
helen.pehrsson@halmstad.se

Specialpedagog årskurs 6–9

Linda Öberg
linda.oberg@halmstad.se

Studie- och
yrkesvägledare årskurs 6–9

Nina Perqvist
0723-85 17 81
nina.perqvist@halmstad.se

Skolledning

Rektor årskurs F–5

Elisabeth Lundgren
elisabeth.lundgren2@halmstad.se

Biträdande rektor, fritidshemmen

Jessica Engdahl
jessica.engdahl@halmstad.se

Rektor årskurs 6–9

Gisela Berg Rudolfsson
gisela.berg.rudolfsson@halmstad.se

Biträdande rektor årskurs 6–9

Emma Wihlborg
emma.wihlborg@halmstad.se

Hitta hit

Årskurs F–5: Gamla Tylösandsvägen 99–100, 302 41 Halmstad
Årskurs 6–9: Knut Peters väg 21, 302 92 Halmstad