Kontakt­­­uppgifter

Har du frågor om skolan eller behöver komma i kontakt med personal, se kontaktuppgifter nedan.

För allmänna skolfrågor, kontakta kommunen.

Expedition

035-13 75 83

Sjukanmälan

Fritidshem

Fritids årskurs F–2 A+D

0720-84 22 10

Fritids årskurs F–2 B

0729-61 23 85

Fritids årskurs F–2 C

0729-61 23 94

Fritids årskurs 3–6

0729-61 23 91

Personal

Skoladministratör

Jenny Ceverinsson
jenny.ceverinsson@halmstad.se

Skolsköterska 4–9

Marie Hansén
marie.hansen@halmstad.se

Skolsköterska F–3

Maria Wern
maria.wern@halmstad.se

Skolkurator F–5

Amanda Bjärnstig
amanda.bjarnstig@halmstad.se

Skolkurator 6–9

Branislava Muratovic
branislava.muratovic@halmstad.se

Studie- och
yrkesvägledare

Katarina Petersson
0768-23 01 17
katarina.petersson3@halmstad.se

Skolledning

Rektor F–3 AB, fritidshem F–6

Kristina Abrahamsson
kristina.abrahamsson@halmstad.se

Rektor F–3 CD, fritidshem F–6

Nina Geo
nina.geo@halmstad.se

Rektor 4–9 AB

Sofia Kullgård
sofia.kullgard@halmstad.se

Rektor 4–9 CD

Ida Ottosson
ida.ottosson@halmstad.se

Hitta hit

Vallås centrum, 302 57 Halmstad