Dela sidan på sociala medier

Kontakta Halmstads kommun

Telefon

Öppettider för besökare

Besöksadress

035-13 70 00

Måndag-torsdag

Rådhuset, Kyrkogatan 5

 

Kl. 08.00 - 17.00

 

Telefontider

Fredag

Postadress

Måndag-torsdag

Kl. 08.00 - 16.00

301 05 Halmstad

Kl. 07.00 - 17.00

 

 

Fredag

 

E-post

Kl. 07.00 - 16.00

Se kartalänk till annan webbplatsdirekt@halmstad.se

Kontakt Furulundsskolan

Allmänna skolfrågor

Halmstad direkt

035-13 70 00 direkt@halmstad.se

Sjukanmälan elever


0515-77 70 14

Rektor lågstadie, fritidshem, förskoleklass

Patrik Isaksson

patrik.isaksson2@halmstad.se

Rektor mellanstadiet

Dick Hero

dick.hero@halmstad.se

Rektor högstadiet

Per Werger

per.werger@halmstad.se

Skolsköterska

Katarina Bragd Johansson

katarina.bragdjohansson@halmstad.se

Skolsköterska

Pernilla Vejsholt

pernilla.vejsholt@halmstad.se

Skolkurator

Vesna Bjelobrk

(från jan 2019)

Skolkurator

Hedvig Essunger

hedvig.essunger@halmstad.se

Fritids

Kvadraten

035-13 86 48 & 0766-11 13 77

Fritids

Triangeln

035-13 86 47 & 0766-11 13 87

Fritids

Mixklubben

0721-55 43 59

Fritids

Ovalen

0720842566 & 0720842652

Studie- och
yrkesvägledare

Madeleine Brown

0722-39 60 42
madeleine.brown@halmstad.se

Hitta hit

Adress:
Karl Ifvarssons gata 25, 302 47 Halmstad