Dela sidan på sociala medier

Kontakta Halmstads kommun

Telefon

Öppettider för besökare

Besöksadress

035-13 70 00

Måndag-torsdag

Rådhuset, Kyrkogatan 5

 

Kl. 08.00 - 17.00

 

Telefontider

Fredag

Postadress

Måndag-torsdag

Kl. 08.00 - 16.00

301 05 Halmstad

Kl. 07.00 - 17.00

 

 

Fredag

 

E-post

Kl. 07.00 - 16.00

Se kartalänk till annan webbplatsdirekt@halmstad.se

Bolagens presskontakter


Halmstad Energi och Miljö


vd

kommunikationschef

Monica Karlsson

Anders Bredfell

035-19 01 90

035-19 16 43


0725 - 23 36 90

monica.karlsson@hem.se

anders.bredfell@hem.se

Halmstads stadsnät


vdmarknadschef

Erik Eriksson

Eva Svedberg

073-402 18 39

035-13 67 86


070-303 68 90

erik.eriksson@halmstad.se

eva.svedberg@halmstad.se

Halmstads Fastighets AB


vd

divisionschef kommunikation och marknad

Catharina Rydberg Lilja

Sandra Troedson

035-13 83 90

035-14 02 33

catharina.lilja@hfab.se

sandra.troedson@hfab.se

Destination Halmstad AB


vd

marknadschef

Karolina Davidsson

Marcus Andréasson

076-813 74 26länk till annan webbplats

072-150 35 22länk till annan webbplats

karolina.davidsson@halmstad.se

marcus.andreasson@halmstad.se

Hallands hamnar Halmstad


vd

produktionschef

Björn N. Alvengrip

Carl-Henrik Hägg

035 -15 53 14

035-15 53 10

0708-81 51 60

0708-50 56 29

bjorn.alvengrip@portofhalland.se

carl-henrik.hagg@portofhalland.se

Industristaden


vd


Lisa Almer Rönnberg


072-08 48 014


lisa.almerronnberg@halmstad.se


Halmstad City Airport


vd


Magnus Edman


035-18 26 01


magnus.edman@halmstad.se


Laholmsbuktens VA AB


vd

Kontakt på kommunikationsavdelningen:

Mattias Leijon

Michael  Svensson

0705-91 51 37

035-13 96 19

mattias.leijon@lbva.se

michael.r.svensson@halmstad.se