Dela sidan på sociala medier

Kontakta Halmstads kommun

Telefon

Öppettider för besökare

Besöksadress

035-13 70 00

Måndag-torsdag

Rådhuset, Kyrkogatan 5

 

Kl. 08.00 - 17.00

 

Telefontider

Fredag

Postadress

Måndag-torsdag

Kl. 08.00 - 16.00

301 05 Halmstad

Kl. 07.00 - 17.00

 

 

Fredag

 

E-post

Kl. 07.00 - 16.00

Se kartalänk till annan webbplatsdirekt@halmstad.se

Bolagens presskontakter

Halmstad Energi och Miljö

 

VD

Kommunikationschef

Monica Karlsson

Anders Bredfell

035-190 190

035-191 643

 

0725 - 23 36 90

monica.karlsson@hem.se

anders.bredfell@hem.se

Halmstads stadsnät

 

VDMarknadschef

Erik Eriksson

Eva Svedberg

073-402 18 39

035-13 67 86


070-303 68 90

erik.eriksson@halmstad.se

eva.svedberg@halmstad.se

Halmstads Fastighets AB

 

VD

Affärsutvecklings- och kommunikationschef

Catharina Rydberg Lilja

Ulf Nilsson

035-13 83 90

035-13 83 80

catharina.lilja@hfab.se

ulf.nilsson@hfab.se

Destination Halmstad AB

 

Tf VD/näringslivs- och destinationschef

Kommunikation

Lina Siljegård

Sarah Forss

072-229 78 65

070-234 35 29

lina.siljegard@halmstad.se

sarah.forss@halmstad.se

Hallands hamnar Halmstad

 

VD

Produktionschef

Björn N. Alvengrip

Carl-Henrik Hägg

035 -155 314

035-155 310

0708-81 51 60

0708-50 56 29

bjorn.alvengrip@portofhalland.se

carl-henrik.hagg@portofhalland.se

Industristaden

 

VD

 

Sara Jakobsson

 

072-08 48 014

 

Halmstad City Airport

 

VD

 

Magnus Edman

 

035-18 26 01

 

magnus.edman@halmstad.se