Dela sidan på sociala medier

Kontakta Halmstads kommun

Telefon

Öppettider för besökare

Besöksadress

035-13 70 00

Måndag-torsdag

Rådhuset, Kyrkogatan 5

 

Kl. 08.00 - 17.00

 

Telefontider

Fredag

Postadress

Måndag-torsdag

Kl. 08.00 - 16.00

301 05 Halmstad

Kl. 07.00 - 17.00

 

 

Fredag

 

E-post

Kl. 07.00 - 16.00

Se kartalänk till annan webbplatsdirekt@halmstad.se

Elevhälsa

På Kattegattgymnasiet finns skolsköterskor, kuratorer, arbetsterapeut och specialärare/specialpedagoger. Vi är här för att hjälpa dig med de problem som kan uppstå under din gymnasietid.

Skolsköterskor:

Lotta Bengtsson 
Program: Bygg- och anläggningsprogrammet, El- och energiprogrammet, Industritekniska programmet, Teknikprogrammet
072-714 72 90
ann-charlotte.bengtsson@halmstad.se

Sofia Johnson
Program: Ekonomiprogrammet, Fordons- och transportprogrammet,
VVS- och fastighetsprogrammet
073-303 58 14
sofia.johnson@halmstad.se

Ingrid Svensson
Program: Naturvetenskapsprogrammet, Introduktionsprogram - Språkintroduktion
073-303 58 10
ingrid.svensson@halmstad.se

Kuratorer: 

Marina Karlsson
Program: El- och energiprogrammet, Industritekniska programmet,
Fordons- och transportprogrammet, Teknikprogrammet
076-147 03 20
marina.karlsson@halmstad.se

Susanne Prahl
Program: Bygg- och anläggningsprogrammet, Ekonomiprogrammet,
VVS- och fastighetsprogrammet 
072-155 44 07
susanne.prahl@halmstad.se

Amelie von Schwerin
Program: Naturvetenskapsprogrammet, Introduktionsprogram - språkintroduktion
072-164 77 38
amelie.vonschwerin@halmstad.se

Speciallärare/specialpedagoger:

Anette Ekelund Lind
Program: Bygg- och anläggningsprogrammet, Ekonomiprogrammet
070-254 26 02
anette.ekelund@halmstad.se

Heléne Ewald
Program: Naturvetenskapsprogrammet, Teknikprogrammet
073-402 55 43
anette.ekelund@halmstad.se

Yvonne Gustavsson
Program: El- och energiprogrammet, Fordons- och transportprogrammet, Industritekniska programmet, VVS- och fastighetsprogrammet
072-386 99 00
yvonne.gustavsson@halmstad.se

Arbetsterapeut:

Aki Gouliaveras
072-526 81 68
theodoros.gouliaveras@halmstad.se