Dela sidan på sociala medier

Kontakta Halmstads kommun

Telefon

Öppettider för besökare

Besöksadress

035-13 70 00

Måndag-torsdag

Rådhuset, Kyrkogatan 5

 

Kl. 08.00 - 17.00

 

Telefontider

Fredag

Postadress

Måndag-torsdag

Kl. 08.00 - 16.00

301 05 Halmstad

Kl. 07.00 - 17.00

 

 

Fredag

 

E-post

Kl. 07.00 - 16.00

Se kartalänk till annan webbplatsdirekt@halmstad.se

Skugga på Sannarp

Hej, går du i nian och vill besöka eller skugga en klass för en dag?

Observera att det är olika sätt att anmäla sig på beroende på vilket program du vill besöka. En del program har speciella besöksdagar (BF, EK, SA, VO) medan andra är mer flexibla (IB och NA).

Skugga på Sannarp

International Baccalaureate - IB-programmet och

naturvetenskapsprogrammet

Om du vill skugga på IB-programmet och på naturvetenskapsprogrammet anmäler du det nedan. Är du intresserad av att skugga båda programmen, och/eller olika inriktningar, får du göra flera anmälningar.

Kontakt IB: Lotta Hydén, lotta.hyden@halmstad.se
Kontakt NA: Anna-Carin Bergman, anna-carin.bergman@halmstad.se

Inriktningar på NA: Naturvetenskap, naturvetenskap och samhälle och estet. Du kan också läsa NA med profilen Sannarp Europa eller med någon av våra idrottsutbildningar.

Barn- och fritidsprogrammet

Barn- och fritidsprogrammet

Inriktningar på BF: Fritid och hälsa, samt pedagogiskt arbete. Du kan också läsa BF med en av våra idrottsutbildningar.

Kontakt, BF: Casper Petersson casper.petersson@halmstad.se.


Samhällsvetenskapsprogrammet - Inriktningarna samhälle och beteende

Inriktningar på samhällsvetenskapsprogrammet: Samhällsvetenskap och beteendevetenskap. Du kan också läsa SA med profilen Sannarp Europa och med någon av våra idrottsutbildningar.

Kontakt SA: Philip Sekulic, philip.sekulic@halmstad.se


Ekonomiprogrammet

Ekonomiprogrammet,

Kontakt EK: Helena Andreasson, helena.andreasson2@halmstad.se

Inriktningar på ekonomiprogrammet: Ekonomi och juridik. Du kan också läsa EK med profilen Sannarp Europa samt med någon av våra idrottsutbildningar.


Vård- och omsorgprogrammet

Vård- och omsorgsprogrammet

Kontakt VO: Outi Nilsson, outi.nilsson@halmstad.se

Du kan också läsa VO med någon av våra idrottsutbildningar.

 

Idrottsprofiler och NIU

Våra idrottsutbildningar? kan du välja med vilket som helst av våra program, utom IB.

Kontakt:
Fotboll: Henrik Carlsson, henrik.carlsson@halmstad.se
Handboll: Thomas Sivertsson, thomas.sivertsson@halmstad.se
Badminton: Thomas Carlsson, thomas.carlsson3@halmstad.se
Simning: Fredrik Pettersson, fredrik.pettersson@halmstad.se
Friidrott: Morgan Rosberg, morgan.rosberg@halmstad.se
Bordtennis: Alexandra Sandéhn, alexandra.sandehn@halmstad.se
Övriga idrotter: Tobias Johansson, tobias.c.johansson@halmstad.se

Samtycke

För att kunna hantera ditt ärende behöver vi spara och behandla personuppgifterna du lämnar i ovanstående formulär. Syftet med en sådan behandling är för att kunna hantera ditt ärende/åsikt/önskemål. Vi tillämpar gällande lagstiftning vid all behandling av personuppgifter och sparar uppgifterna så länge som det är nödvändigt. Vill du veta hur vi behandlar personuppgifter, klicka på länken "Behandling av personuppgifter" längst ner i webbplatsens sidfot.