Dela sidan på sociala medier

Kontakta Halmstads kommun

Telefon

Öppettider för besökare

Besöksadress

035-13 70 00

Måndag-torsdag

Rådhuset, Kyrkogatan 5

 

Kl. 08.00 - 17.00

 

Telefontider

Fredag

Postadress

Måndag-torsdag

Kl. 08.00 - 16.00

301 05 Halmstad

Kl. 07.00 - 17.00

 

 

Fredag

 

E-post

Kl. 07.00 - 16.00

Se kartalänk till annan webbplatsdirekt@halmstad.se

Skugga på Sannarp

Hej, går du i nian och vill besöka eller skugga en klass för en dag?

Observera att det är olika sätt att anmäla sig på beroende på vilket program du vill besöka. En del program har speciella besöksdagar (BF, EK, SA, VO) medan andra är mer flexibla (IB och NA).

Skugga på Sannarp

International Baccalaureate - IB-programmet och

naturvetenskapsprogrammet

Om du vill skugga IB-programmet och naturvetenskapsprogrammet anmäler du det här. Är du intresserad av att skugga båda programmen, och/eller olika inriktningar, får du göra flera anmälningar.

Barn- och fritidsprogrammet

Barn- och fritidsprogrammet: Kontakta Frida Josefsson frida.josefsson@halmstad.se ifall du vill besöka barn- och fritidsprogrammet.

Samhällsvetenskapsprogrammet - Inriktningarna samhälle, beteende samt media, information och kommunikation

Samhällsinriktningen, beteendeinriktningen och mediainriktningen, med profilerna Sannarp Europa (endast samhällsvetenskaplig inriktning) och idrott kan du besöka den 26 april. Kontakta Philip Zivkovic, philip.zivkovic@halmstad.se.

Ekonomiprogrammet

Ekonomiprogrammet, kontakta Helena Andreasson ifall du vill besöka ekonomiprogrammet, helena.andreasson2@halmstad.se.

Vård- och omsorgprogrammet

Vård- och omsorgsprogrammet, kontakta Outi Nilsson ifall du vill besöka vård- och omsorgsprogrammet, outi.nilsson@halmstad.se.

Idrottsprofiler och NIU

Intresserad av våra idrottsutbildningar?

Idrottsprofil och NIU kan du välja med vilket som helst av våra program, utom IB.

Frågor till:
Fotboll: Henrik Carlsson, henrik.carlsson@halmstad.se
Handboll: Thomas Sivertsson, thomas.sivertsson@halmstad.se
Badminton: Thomas Carlsson, thomas.carlsson3@halmstad.se
Simning: Fredrik Pettersson, fredrik.pettersson@halmstad.se
Friidrott: Morgan Rosberg, rosberg.morgan@gmail.com
Övriga idrotter: Peter Bengtsson, peter.b.bengtsson@halmstad.se