Dela sidan på sociala medier

Kontakta Halmstads kommun

Telefon

Öppettider för besökare

Besöksadress

035-13 70 00

Måndag-torsdag

Rådhuset, Kyrkogatan 5

 

Kl. 08.00 - 17.00

 

Telefontider

Fredag

Postadress

Måndag-torsdag

Kl. 08.00 - 16.00

301 05 Halmstad

Kl. 07.00 - 17.00

 

 

Fredag

 

E-post

Kl. 07.00 - 16.00

Se kartalänk till annan webbplatsdirekt@halmstad.se

Kontaktpersoner på Sannarpsgymnasiet

Hej!

Anmäl dig till våra besöksdagar på alla våra program (ersätter skuggning).

Anmäl dig till våra informationskvällar i november då du som går i årkurs 9 är välkommen att besöka oss tillsammans med en vårdnadshavare (ersätter öppet hus).

Har du någon fråga redan nu? Här kan du hitta kontaktpersoner som du kan fråga. Välkommen!

Skugga på Sannarp

International Baccalaureate

International Baccalaureate

Kontakt IB: Lotta Hydén, lotta.hyden@halmstad.se
Rektor, IB: Kjell Eklund, kjell.eklund@halmstad.se

Naturvetenskapsprogrammet

Naturvetenskapsprogrammet

Kontakt NA: Anna-Carin Bergman, anna-carin.bergman@halmstad.se
Rektor, NA: Kjell Eklund, kjell.eklund@halmstad.se

Inriktningar på NA: Naturvetenskap, naturvetenskap och samhälle och estet. Du kan också läsa NA med profilen Sannarp Europa eller med någon av våra idrottsutbildningar.

Barn- och fritidsprogrammet

Barn- och fritidsprogrammet

Inriktningar på BF: Fritid och hälsa, samt pedagogiskt och socialt arbete. Du kan också läsa BF med en av våra idrottsutbildningar.

Kontakt, BF: Kajsa Rane kajsa.rane@halmstad.se.
Rektor, BF: Hans-Ove Sandberg, hans-ove.sandberg@halmstad.se

Samhällsvetenskapsprogrammet - Inriktningarna samhälle och beteende

Inriktningar på samhällsvetenskapsprogrammet: Samhällsvetenskap och beteendevetenskap. Du kan också läsa SA med profilen Sannarp Europa och med någon av våra idrottsutbildningar.

Kontakt SA: Philip Sekulic, philip.sekulic@halmstad.se
Rektor, SA: Stina Kasemo, stina.kasemo@halmstad.se


Ekonomiprogrammet

Ekonomiprogrammet,

Kontakt, EK: Helena Andreasson, helena.andreasson2@halmstad.se
Rektor, EK: Håkan Klarén, hakan.klaren@halmstad.se

Inriktningar på ekonomiprogrammet: Ekonomi och juridik. Du kan också läsa EK med profilen Sannarp Europa samt med någon av våra idrottsutbildningar.


Vård- och omsorgprogrammet

Vård- och omsorgsprogrammet

Kontakt, VO: Outi Nilsson, outi.nilsson@halmstad.se
Rektor, VO: Håkan Klarén, hakan.klaren@halmstad.se

Du kan också läsa VO med någon av våra idrottsutbildningar.


Idrottsprofiler och NIU

Våra idrottsutbildningar? kan du välja med vilket som helst av våra program, utom IB.

Rektor, idrottsutbildningarna: Hans-Ove Sandberg, hans-ove.sandberg@halmstad.se

Kontakt:
Fotboll: Henrik Carlsson, henrik.carlsson@halmstad.se
Handboll: Thomas Sivertsson, thomas.sivertsson@halmstad.se
Badminton: Tim Foo, tim@halmstadbadminton.se
Simning: Fredrik Pettersson, fredrik.pettersson@halmstad.se
Friidrott: Morgan Rosberg, morgan.rosberg@halmstad.se
Bordtennis: Fredrik Håkansson, fredrik.hakansson@halmstad.se
Övriga idrotter: Tobias Johansson, tobias.c.johansson@halmstad.se