Dela sidan på sociala medier

Kontakta Halmstads kommun

Telefon

Öppettider för besökare

Besöksadress

035-13 70 00

Måndag-torsdag

Rådhuset, Kyrkogatan 5

 

Kl. 08.00 - 17.00

 

Telefontider

Fredag

Postadress

Måndag-torsdag

Kl. 08.00 - 16.00

301 05 Halmstad

Kl. 07.00 - 17.00

 

 

Fredag

 

E-post

Kl. 07.00 - 16.00

Se kartalänk till annan webbplatsdirekt@halmstad.se

Går du i 9:an? Boka ditt digitala möte!

Se till att du får bästa möjliga information för att kunna göra ett gymnasieval som är rätt för dig.

Du och/eller dina föräldrar är varmt välkomna att boka ett digitalt möte med oss på Sannarpsgymnasiet.

Här hittar du kontaktuppgifter till representanter på alla program och utbildningar.

Tveka inte att boka ditt möte!

Vi hoppas att läget är annorlunda under omvalsperioden så att du då får möjlighet att se mer av vår trivsamma skola och prova på våra utbildningar.

Program

International Baccalaureate

International Baccalaureate

Se klippetlänk till annan webbplats om IB-programmet på vår kanal på Youtube.

Se IB:s presentationlänk till annan webbplats från vårt digitala öppet hus.

Kontakt, IB: Lotta Hydén, lotta.hyden@halmstad.se
Rektor, IB: Kjell Eklund, kjell.eklund@halmstad.se

Naturvetenskapsprogrammet

Naturvetenskapsprogrammet

Se NA:s presentationlänk till annan webbplats från vårt digitala öppet hus.

Kontakt NA: Anna-Carin Bergman, anna-carin.bergman@halmstad.se
Rektor, NA: Kjell Eklund, kjell.eklund@halmstad.se

Barn- och fritidsprogrammet

Barn- och fritidsprogrammet

Se BF:s presentationlänk till annan webbplats från vårt digitala öppet hus.

Kontakt, BF: Kajsa Rane kajsa.rane@halmstad.se.
Rektor, BF: Hans-Ove Sandberg, hans-ove.sandberg@halmstad.se

Ekonomiprogrammet

Ekonomiprogrammet

Se EK:s presentationlänk till annan webbplats från vårt digitala öppet hus.

Kontakt, EK: Jeanette Laursen jeanette.laursen@halmstad.se
Rektor, EK: Håkan Klarén, hakan.klaren@halmstad.se

Samhällsvetenskapsprogrammet

Samhällsvetenskapsprogrammet

Se SA:s digitala besöksdaglänk till annan webbplats i efterhand.

Se SA:s presentationlänk till annan webbplats av från vårt digitala öppet hus.

Kontakt, SA: Philip Sekulic, philip.sekulic@halmstad.se
Rektor, SA: Stina Kasemo, stina.kasemo@halmstad.se

Vård- och omsorgprogrammet

Vård- och omsorgsprogrammet

Slänk till annan webbplatse VO:s presentationlänk till annan webbplats från vårt digitala öppet hus.

Kontakt, VO: Outi Nilsson, outi.nilsson@halmstad.se
Rektor, VO: Håkan Klarén, hakan.klaren@halmstad.se

Profiler

Om du vill kan du koppla en profil till ditt gymnasieprogram.

Europa profil - Sannarp Europa

Sannarp Europa kan väljas med ekonomi-, naturvetenskap eller samhällsvetenskapsprogrammet.

Kontakt, Sannarp Europa: Carina Axell, carina.axell@halmstad.se
Rektor, EK: Håkan Klarén, hakan.klaren@halmstad.se
Rektor, NA: Kjell Eklund, kjell.eklund@halmstad.se
Rektor, SA: Stina Kasemo, stina.kasemo@halmstad.se

Estetisk variant - musik

Estetisk variant med musikinriktning kan väljas med naturvetenskapsprogrammet och samhällsvetenskapsprogrammet.

Idrottsprofiler - Lokal- och Nationell Idrottsutbildning

Våra idrottsutbildningar kan du välja med vilket som helst av våra program, utom IB.

Rektor, idrottsutbildningarna: Hans-Ove Sandberg, hans-ove.sandberg@halmstad.se

Kontakt:
Fotboll: Henrik Carlsson, henrik.carlsson@halmstad.se
Handboll: Thomas Sivertsson, thomas.sivertsson@halmstad.se
Badminton: Tim Foo, tim@halmstadbadminton.se
Simning: Fredrik Pettersson, fredrik.pettersson@halmstad.se
Friidrott: Morgan Rosberg, morgan.rosberg@halmstad.se
Bordtennis: Fredrik Håkansson, fredrik.hakansson@halmstad.se
Övriga idrotter: Tobias Johansson, tobias.c.johansson@halmstad.se

På grund av ökad smittspridning och nya restriktioner för Halland från Folkhälsomyndigheten och Region Halland är alla våra informationskvällar och besöksdagar som sker på skolan inställda. Välkommen till vårt digitala öppet hus istället.