Dela sidan på sociala medier

Kontakta Halmstads kommun

Telefon

Öppettider för besökare

Besöksadress

035-13 70 00

Måndag-torsdag

Rådhuset, Kyrkogatan 5

 

Kl. 08.00 - 17.00

 

Telefontider

Fredag

Postadress

Måndag-torsdag

Kl. 08.00 - 16.00

301 05 Halmstad

Kl. 07.00 - 17.00

 

 

Fredag

 

E-post

Kl. 07.00 - 16.00

Se kartalänk till annan webbplatsdirekt@halmstad.se

Går du i 9:an? Kontakta oss!

Se till att du får bästa möjliga information för att kunna göra ett gymnasieval som är rätt för dig.

Du och/eller dina föräldrar är varmt välkomna att kontakta eller boka ett digitalt möte med oss på Kattegattgymnasiet.

Här hittar du kontaktuppgifter till representanter på våra program.

Tveka inte att kontakta oss!

Bygg- och Anläggningsprogrammet

Bygg- och anläggningsprogrammet

Kontakt BA: Per Torstensson, per.torstensson@halmstad.se
Rektor: Dan Håkansson, dan.hakansson@halmstad.se

Ekonomiprogrammet

Ekonomiprogrammet

Kontakt EK: Rektor Peter Nylander, peter.nylander@halmstad.se

El- och energiprogrammet

El- och energiprogrammet

Kontakt EE: Oscar Karlborg, oscar.karlborg@halmstad.se
Rektor: Per-Henrik Beischer, per-henrik.beischer@halmstad.se

Fordons- och transportprogrammet

Fordons- och transportprogrammet

Kontakt FT: Jörgen Andersson, jorgen.u.andersson@halmstad.se
Rektor: Dan Håkansson, dan.hakansson@halmstad.se

Industritekniska programmet

Industritekniska programmet

Kontakt IN: Jim Sevandersson, jim.sevandrson@halmstad.se
Rektor: Per-Henrik Beischer, per-henrik.beischer@halmstad.se

Naturvetenskapsprogrammet

Naturvetenskapsprogrammet

Kontakt NA: Rektor Frank Wedding, frank.wedding@halmstad.se

Teknikprogrammet

Teknikprogrammet

Kontakt TE: Ida Åstrand, ida.astrand@halmstad.se
Rektor: Maria Burge, maria.burge@halmstad.se

VVS- och fastighetsprogrammet

VVS- och fastighetsprogrammet

Kontakt VF: Oscar Karlborg, oscar.karlborg@halmstad.se
Rektor: Per-Henrik Beischer, per-henrik.beischer@halmstad.se

Du kan också välja att kontakta någon av skolans Studie- och yrkesvägledare.