Dela sidan på sociala medier

Kontakta Halmstads kommun

Telefon

Öppettider för besökare

Besöksadress

035-13 70 00

Måndag-torsdag

Rådhuset, Kyrkogatan 5

 

Kl. 08.00 - 17.00

 

Telefontider

Fredag

Postadress

Måndag-torsdag

Kl. 08.00 - 16.00

301 05 Halmstad

Kl. 07.00 - 17.00

 

 

Fredag

 

E-post

Kl. 07.00 - 16.00

Se kartalänk till annan webbplatsdirekt@halmstad.se

Kontakt Vallåsskolan

Allmänna skolfrågor

Halmstad direkt

035-13 70 00 direkt@halmstad.se

Expedition


035-13 75 83

Rektor F-3 AB, fritidshem F-6

Kristina
Abrahamsson

kristina.abrahamsson@halmstad.se

Rektor F-3 CD

fritidshem F-6

Nina Geo

nina.geo@halmstad.se

Rektor 4-9 AB

Sofia Kullgård

sofia.kullgard@halmstad.se

Rektor 4-9 CD

Ida Ottosson

ida.ottosson@halmstad.se

Fritids åk F-2 A+D


0720-84 22 10

Fritids åk F-2 B


0729-61 23 85

Fritids åk F-2 C 


0729-61 23 94

Fritids åk 3-6


0729-61 23 91

Sjukanmälan elev

Skola 24

0515-77 70 14

Skoladministratör

Jenny Ceverinsson

jenny.ceverinsson@halmstad.se

Skolsköterska 4-9

Marie Hansén

marie.hansen@halmstad.se

Skolsköterska F-3

Maria Wern

maria.wern@halmstad.se

Skolkurator F-5

Amanda Bjärnstig

amanda.bjarnstig@halmstad.se

Skolkurator 6-9

Branislava
Muratovic

branislava.muratovic@halmstad.se

Studie- och
yrkesvägledare

Katarina Petersson

0768-23 01 17
katarina.petersson3@halmstad.se


Hitta hit

Adress:
Vallåsskolan, 302 57 Halmstad