Dela sidan på sociala medier

Kontakta Halmstads kommun

Telefon

Öppettider för besökare

Besöksadress

035-13 70 00

Måndag-torsdag

Rådhuset, Kyrkogatan 5

 

Kl. 08.00 - 17.00

 

Telefontider

Fredag

Postadress

Måndag-torsdag

Kl. 08.00 - 16.00

301 05 Halmstad

Kl. 07.00 - 17.00

 

 

Fredag

 

E-post

Kl. 07.00 - 16.00

Se kartalänk till annan webbplatsdirekt@halmstad.se

Kontakt Getingeskolan

Allmänna skolfrågor

Halmstad direkt

035-13 70 00

Sjukanmälan

Skola 24

0515-77 70 14

Rektor 7-9

Sandra Tomin

sandra.tomin@halmstad.se

Rektor 4-6, grundsärskolan

Ann-Karin Bergkvist

ann-karin.bergkvist@halmstad.se

Rektor F-3, fritidshem

Niclas Brag

niclas.brag@halmstad.se

Hus 1


073-230 36 45

Hus 2


073-230 36 38

Hus 3


073-230 36 46

Hus 4 (administration)


072-973 05 97

Klockhuset åk 5


073-143 26 42

Praktisk/estetiska


073-230 36 08

Hemkunskap


073-230 89 54

Resursenhet


076-696 75 76

Flexenhet


073-230 36 47

Getingeskolans fritidshem

Röd avdelning

073-231 54 55

Getingeskolans fritidshem

Blå avdelning

073-231 54 60

Skolsköterska åk 6-9

Karina Kröger

070-245 88 92
karina.kroger@halmstad.se 

Skolsköterska åk F-3

(tisdagar & onsdagar)

Yvonne Pålsson

073-850 88 04

yvonne.palsson@halmstad.se

Skolkurator

Madeleine Pettersson

076-607 65 28

madeleine.pettersson@halmstad.se

Studie- och
yrkesvägledare

Ulrika Landin

0723-94 67 76
ulrika.landin@halmstad.se

Skoladministratör

Charlotta Akgün Ljungek

072-973 05 97

charlotta.ljungek@halmstad.se


Hitta hit

Adress:
Broavägen 27, 305 76 Getinge