Kontakt­­­uppgifter

Har du frågor om skolan eller behöver komma i kontakt med personal, se kontaktuppgifter nedan.

För allmänna skolfrågor, kontakta kommunen.

Sjukanmälan

Fritidshem

Jordens fritidshem

072-996 38 82

Ängens fritidshem

072-184 47 57

Strandens fritidshem

072-714 77 92

Skogens fritidshem

076-611 09 23

Havets fritidshem

072-983 73 92

Solens fritidshem

076-695 44 71

Ekens fritidshem

070-316 03 44
073-572 69 05

Fyrens fritidshem

072-566 47 91

Klippans fritidshem

070-984 53 92

Personal

Skoladministratör, grundskolan

Katarina Wigroth
katarina.wigroth@halmstad.se

Skoladministratör, grundsärskolan

Sarah Melander
sarah.melander@halmstad.se

Kurator

Kristina Johansson
kristina.johansson3@halmstad.se

Skolsköterska, Slottsjordsskolan Söder

Louise Tjörnebrant
louise.tjornebrant@halmstad.se

Skolsköterska, Slottsjordsskolan Norr

Cathrine Forestam
cathrine.forestam@halmstad.se

Skolledning

Rektor (Jorden, Ängen och Stranden)

Maria Stenström
maria.stenstrom@halmstad.se

Rektor (Kusten och grundsärskola 1-3)

Carina Oxelborn
carina.oxelborn@halmstad.se

Rektor (Skogen, Havet, Solen)

Sandra Westergren
sandra.westergren@halmstad.se

Rektor (grundsärskola 4-9)

Bodil Wichtel
bodil.wichtel@halmstad.se

Biträdande rektor (grundsärskola 4-6)

Andreas Forshage
andreas.forshage@halmstad.se

Hitta hit

Slottsjordsskolan

Skånegatan 25, 302 36 Halmstad

Slottsjordsskolan Söder

Gentoftevägen 1B, 302 38 Halmstad