Kontakt­­­uppgifter

Har du frågor om skolan eller behöver komma i kontakt med personal, se kontaktuppgifter nedan.

För allmänna skolfrågor, kontakta kommunen.

Sjukanmälan

Fritidshem

Diamantens fritidshem

072-727 32 61

Rubinens fritidshem

072-213 72 28

Bubblans fritidshem

072-243 78 18

Personal

Skolvärd

Niklas Eliasson
niklas.eliasson@halmstad.se

Skoladministratör

Maria Sundelid
Expedition: 076-78 93 940
maria.sundelid@halmstad.se

Skolkurator F–5

Alfreda Qovanaj
Alfreda Qovanaj@halmstad.se

Skolkurator 6–9

Aycha Abou Taleb
aycha.abou.taleb@halmstad.se

Skolsköterska åk 4–9

Maja Renkefeldt
mariann.renkefeldt@halmstad.se

Skolsköterska åk F–3

Anna-Karin Svensson
anna-karin.svensson1@halmstad.se

Studie- och yrkesvägledare

Johan Wennerström
johan.wennerstrom@halmstad.se

Skolledning

Rektor årskurs F–3 och fritidshem

Gunilla Lindqvist
gunilla.lindqvist@halmstad.se

Biträdande rektor årskurs 4–6

Fredrik Dagvik
fredrik.dagvik@halmstad.se

Rektor årskurs 4–9

Jenny Wiberg Jönsson
jenny.wiberg@halmstad.se

Hitta hit

Gäddvägen 181, 302 61 Halmstad