Kontakt­­­uppgifter

Har du frågor om skolan eller behöver komma i kontakt med personal, se kontaktuppgifter nedan.

För allmänna skolfrågor, kontakta kommunen.

Sjukanmälan

Fritidshem

Diamantens fritidshem

072-727 32 61

Rubinens fritidshem

072-213 72 28

Bubblans fritidshem

072-243 78 18

Granitens fritidshem

072-996 38 91

Personal

Skolvärd

Niklas Eliasson
niklas.eliasson@halmstad.se

Skoladministratör

Maria Sundelid
Expedition: 076-78 93 940
maria.sundelid@halmstad.se

Skolkurator

Markus Wendel
markus.wendel@halmstad.se

Skolsköterska åk 4–9

Maja Renkefeldt
mariann.renkefeldt@halmstad.se

Skolsköterska åk f–3

Anna-Karin Svensson
anna-karin.svensson1@halmstad.se

Studie- och yrkesvägledare

Johan Wennerström
johan.wennerstrom@halmstad.se

Skolledning

Rektor åk F–3 och fritidshem

Gunilla Lindqvist
gunilla.lindqvist@halmstad.se

Rektor årskurs 4–6

Helén Smith
helen.smith@halmstad.se

Rektor årskurs 7–9 och grundsärskolan

Jenny Wiberg Jönsson
jenny.wiberg@halmstad.se

Hitta hit

Gäddvägen 181, 302 61 Halmstad