Vuxenavdelningen för personer med beroendeproblematik och psykiska funktionsnedsättningar

Avdelningen arbetar med missbruksproblematik och psykiska funktionsnedsättningar.

Avdelningen nås via kommunens växel på telefon 035-13 70 00.

Avdelningschef Christel Lood

Christel Lood
Avdelningschef
christel.lood@halmstad.se

Enheter

Enhet

Enhetschef

E-postadress

Vuxenenheten för personer med psykisk funktionsnedsättning Åsa Teveldal asa.teveldal@halmstad.se
Vuxenenheten för personer med missbruks- och beroendeproblematik Anders S Gustavson anders.s.gustavson@halmstad.se
Behandlingsenheten för personer med missbruks- och beroendeproblematik, utrednings- och akutenheten (UAE) Charlotta Magnusson charlotta.magnusson@halmstad.se
Nattstödet Niklas Jäghammar niklas.jaghammar@halmstad.se
Personligt ombud, anhörigkonsulent, enheten för psykiatrisk rehabilitering och sysselsättning Christian Almbecker och Zulfikar Kamruddin christian.almbecker@halmstad.se, zulfikar.kamruddin@halmstad.se

Boendeenheter

   
Mineralvägen, Tynavägen Erica Manderhjelm erica.manderhjalm@halmstad.se
Lasarettsvägen, Sofieberg Staffan Bengtsson och Kristina Telenius Johansson staffan.b.bengtsson@halmstad.se
Parkvägen, Pråmvägen Minna Kialoni minna.kialoni@halmstad.se
Olas gränd, Falckens väg Niklas Jäghammar niklas.jaghammar@halmstad.se
Viktoriagatan, Slättemarken Christian Almbecker och Zulfikar Kamruddin christian.almbecker@halmstad.se, zulfikar.kamruddin@halmstad.se

Sidansvarig:

Sidan uppdaterad: 2014-10-06

Dela med andra

Kontakt
Socialförvaltningen
Avdelningen för personer med Beroende eller Psykiskt funktionshinder

socialforvaltningen@halmstad.se
035-13 70 00
Kungsgatan 12, Box 230, 301 06 Halmstad

Kontakta Halmstads kommun

Halmstads kommun
Box 153
301 05 Halmstad

Telefon:
035-13 70 00

Organisationsnr: 212000-1215

Följ Halmstads kommun