En utskrift från www.halmstad.se

Elevhälsa

På Kattegattgymnasiet finns skolsköterskor, kuratorer och specialärare/ specialpedagoger. Vi är här för att hjälpa dig med de problem som kan uppstå under din gymnasietid.

Skolsköterskor:

Haidi Daneshmir
Program: BA, EE, EK, TE
035 - 13 76 68
haidi.daneshmir@halmstad.se

Martina Wetterstrand
Program: FT, Gymnasiesärskolan, IM Yrk, IN, NA, VF,
0727-14 72 90
martina.wetterstrand@halmstad.se


Kuratorer:

Marina Karlsson
Program: FT, IMYRK, IN, VF,
035 - 13 77 13
0761 - 47 03 20
marina.karlsson@halmstad.se

Susanne Prahl
Program: BA, EK, TE, Gymnasiesärskolan
035 - 13 76 24
0761 - 30 45 02
susanne.prahl@halmstad.se

Tina Sommer Mäkinen
Program: EE, NA
0721-64 73 55
tina.sommer.makinen@halmstad.se


Speciallärare/specialpedagoger:

Anette Ekelund Lind
Program: BA, EK, TE
035 - 13 76 39
anette.ekelund@u.halmstad.se

Roy Svensson
Program: EE, NA
0727 - 14 67 93
roy.svensson@utb.halmstad.se

Elizabeth Wedar
Program: FT, IN, VF
035 - 13 76 22
elisabeth.wedar@u.halmstad.se

Sidansvarig: Jessica Geijer
Sidan uppdaterad: 2013-10-04

http://www.halmstad.se/forskolaskola/gymnasieskola/kattegattgymnasiet/kontakt/elevhalsa.2160.html