Kontakta oss
Dela

Dela sidan på sociala medier

Kontakta Halmstads kommun

Telefon Öppettider för besökare Besöksadress
035-13 70 00 Måndag-torsdag Rådhuset, Kyrkogatan 5
  Kl. 08.00 - 17.00  
Telefontider   Postadress
Måndag-torsdag Fredag 301 05 Halmstad
Kl. 07.00 - 17.00 Kl. 08.00 - 16.00  
    E-post
Fredag Se kartalänk till annan webbplats direkt@halmstad.se
Kl. 07.00 - 16.00    

Elevhälsa

På Kattegattgymnasiet finns skolsköterskor, kuratorer och specialärare/ specialpedagoger. Vi är här för att hjälpa dig med de problem som kan uppstå under din gymnasietid.

Skolsköterskor:

Marie Hansén
Program: Bygg- och anläggningsprogrammet, Ekonomiprogrammet,  Naturvetenskapsprogrammet
072-164 77 38
marie.hansen@halmstad.se

Lotta Bengtsson 
Program: El- och energiprogrammet, Fordons- och transportprogrammet, Introduktionsprogrammen, Industritekniska programmet, Teknikprogrammet,
VVS- och fastighetsprogrammet
072-714 72 90
ann-charlotte.bengtsson@halmstad.se

Anita Wickbom
Program: Gymnasiesärskolan
070-928 51 73
anita.wickbom@halmstad.se


Kuratorer:

Monica Axelsson
Program: Gymnasiesärskolan
072-573 50 56
monica.axelsson@halmstad.se

Marina Karlsson
Program: El- och energiprogrammet, Naturvetenskapsprogrammet, Teknikprogrammet
076-147 03 20
marina.karlsson@halmstad.se

Susanne Prahl
Program: Bygg- och anläggningsprogrammet, Ekonomiprogrammet
072-155 44 07
susanne.prahl@halmstad.se

Johanna Rönnqvist 
Program: Fordons- och transportprogrammet, Introduktionsprogrammen, Industritekniska programmet, VVS- och fastighetsprogrammet
072-983 68 76
johanna.ronnqvist@halmstad.se


Speciallärare/specialpedagoger:

Anette Ekelund Lind
Program: Bygg- och anläggningsprogrammet, Ekonomiprogrammet, Naturvetenskapsprogrammet
070-254 26 02
anette.ekelund@halmstad.se

Heléne Ewald
Program: Naturvetenskapsprogrammet
073-402 55 43
anette.ekelund@halmstad.se

Yvonne Gustavsson
Program: Fordons- och transportprogrammet, Industritekniska programmet,
VVS- och fastighetsprogrammet
072-386 99 00
yvonne.gustavsson@halmstad.se

Roy Svensson
Program: El- och energiprogrammet, Teknikprogrammet
072-714 67 93
roy.svensson@halmstad.se


Arbetsterapeut:

Aki Gouliaveras
072-526 81 68
theodoros.gouliaveras@halmstad.se

Kontakta Halmstads kommun

Halmstads kommun
Box 153
301 05 Halmstad

Telefon:
035-13 70 00

Organisationsnr: 212000-1215

Följ Halmstads kommun