Elevhälsa

På Kattegattgymnasiet finns skolsköterskor, kuratorer och specialärare/ specialpedagoger. Vi är här för att hjälpa dig med de problem som kan uppstå under din gymnasietid.

Skolsköterskor:

Marie Hansén
Program: BA, EE, EK, TE
072-164 77 38
marie.hansen@halmstad.se

Martina Wetterstrand
Program: FT, IM Yrk, IN, NA, VF
072-714 72 90
martina.wetterstrand@halmstad.se

Anita Wickbom
Program: Gymnasiesärskolan
070-928 51 73
anita.wickbom@halmstad.se


Kuratorer:

Monica Axelsson
Program: Gymnasiesärskolan, Språkintroduktion
072-573 50 56
monica.axelsson@halmstad.se

Marina Karlsson
Program: EE, FT, IM Yrk, IN, VF
076-147 03 20
marina.karlsson@halmstad.se

Susanne Prahl
Program: BA, EK, TE
072-155 44 07
susanne.prahl@halmstad.se

Tina Sommer Mäkinen
Program: NA
072-164 73 55
tina.sommer.makinen@halmstad.se


Speciallärare/specialpedagoger:

Anette Ekelund Lind
Program: BA, EK, NA
070-254 26 02
anette.ekelund@halmstad.se

Roy Svensson
Program: EE, TE
072-714 67 93
roy.svensson@halmstad.se

Elizabeth Wedar
Program: FT, IN, VF
070-913 60 82
elisabeth.wedar@halmstad.se


Arbetsterapeut:

Aki Gouliaveras
072-526 81 68
theodoros.gouliaveras@halmstad.se

Sidansvarig:

Sidan uppdaterad: 2014-10-20

Dela med andra

Kontakta Halmstads kommun

Halmstads kommun
Box 153
301 05 Halmstad

Telefon:
035-13 70 00

Organisationsnr: 212000-1215

Följ Halmstads kommun